Walentynki – nietypowy prezent?

Miesiąc luty jest czasem dla zakochanych, wtedy bowiem wypada ich święto, czyli walentynki. Nie trudno się to domyślić, że właśnie w ten dzień pary spędzają razem piękne chwile oraz obdarowują się przeróżnymi prezentami. Najczęściej wybieranymi są: biżuteria, kwiaty, słodycze czy też pluszowe misie. Są to jednak spore wydatki, więc nie każdego na nie stać. Jeśli więc poszukujesz alternatywy, świetnym pomysłem okazać się może książka! Wbrew współcześnie powszechnej opinii, nie jest ona przestarzała lub mało atrakcyjna. Wybierając odpowiednią, możemy obdarzyć naszą drugą połówkę pięknym upominkiem. Książka świetnie może się więc nadać na prezent dla chłopaka na walentynki. Więcej o tym zagadnieniu poniżej.

Dlaczego warto spróbować?

Wydawać by się mogło, iż kupując komuś książkę możemy nie trafić w jego gusta. Prawda jest zupełnie inna! Obecnie możemy wybierać pośród wielu gatunków, stąd znając chociaż trochę naszego chłopaka, możemy wybrać coś, co lubi. Jeśli wiemy, że interesuje się grami komputerowymi, świetnym pomysłem okazać się może sprezentowanie mu jednej z części serii “Wiedźmin” Andrzej Sapkowskiego. Z drugiej strony, gdy twój ukochany pasjonuje się tematyką kosmosu, powieści Stanisława Lema będą strzałem w dziesiątkę! Jak więc widać, opcji jest naprawdę dużo. Zachęcająca cena to natomiast drugi aspekt popierający wybór książki. Wydatek bowiem waha się w okolicach kilkudziesięciu złotych, stąd nie stracimy wszystkich naszych oszczędności.

Co można dodać do książki?

Jeśli uważamy, że sama książka nie sprosta jako prezent, zawsze możemy do niej coś dodać. Najbardziej oczywistym pomysłem są wszelkiego rodzaju słodkości. Czekoladki to wręcz symbol każdych walentynek, stąd warto, by także znalazły się w naszym prezencie. Inną opcją jest bon podarunkowy dla naszego chłopaka. Nie musimy go dodawać do książki, lecz ją nim zastąpić. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdzie nie trafimy z wybraną przez nas lekturą, mimo dobrych intencji.